Lidé si během sedmnácti dní mohou vyzkoušet téměř dvacet sportů, potkat své sportovní idoly a fandit českým olympionikům na zimních hrách. V areálu je čeká snowpark, skokanský můstek, běžkařská dráha, hokejové kluziště, biatlonová střelnice a spousta dalších stanovišť. „Akce měla v minulých letech skvělé ohlasy nejen u rodičů, ale především u dětí, což považujeme v dnešní době za klíčové,“ sdělila primátorka Markéta Vaňková.

Brno hostí Olympijský festival už potřetí. Před čtyřmi lety se konal na výstavišti. loni v Pisárkách v areálu SKP Kometa. Při slavnostním zahájení v Nové Zbrojovce se objevil na pódiu také ambasador festivalu krasobruslař Tomáš Verner, jeho předchůdkyni, bývalé tenisce, Lucii Šafářové popřáli k narozeninám, které v pátek slaví.

Olympijský festival v Brně se otvírá. Nabízí sedmnáct sportovišť
Olympijský festival v Brně se otvírá. Nabízí sedmnáct sportovišť

Do areálu postupně zavítají například úspěšní střelci z Tokia Jiří Lipták a David Kostelecký, Eva Samková a Marek Adamczyk, biatlonisté Veronika Vítková či Ondřej Moravec a lyžařky Kateřina Neumannová a Šárka Strachová.

Svou účast potvrdili i sportovci, kteří se budou vracet z Pekingu v průběhu her. „V létě jsme přivítali několik medailistů a olympioniků z Tokia. Jejich příběhy a úspěchy jsou pro děti tou nejlepší inspirací a osobní setkání jim může dodat více motivace k pohybu. Spousta z nich pak chtěla být jako šermíř Alexander Choupenitch nebo tenistka Barbora Krejčíková. Doufáme, že se tyto jedinečné okamžiky podaří zopakovat,“ řekl hejtman Jan Grolich.