Česko porazilo Lotyšsko 5:2. Ze začátku jasný zápas si ale hráči vedení Vladimírem Růžičkou zkomplikovali.

„Po prvních třech gólech jsme přestali střílet, přestali jsme se cpát do situací, kde bychom měli šance. Nehráli jsme dobře. Tady je každý mančaft šikovný. My jsme nehráli dozadu zodpovědně. Za vítězství jsme rádi, ale výkon nebyl podle představ,“ byl kritický Eliáš.

Nakonec dva góly od Lotyšska, které po prvních deseti minutách asi nikdo nečekal, že?

Tam jel jejich hráč sám, druhý gól šel skrz těla. Voky měl před sebou tři hráče, tohle bych vůbec neřešil, odchytal si co měl.

Kde vidíte příčinu změnu vaší hry?

My jsme byli připravení, řekli jsme si, že musíme hrát jednodušeji, ale potom jsme si to ztížili. Když dali dva góly, tak dostali více života a chutě, hráli vabank. Ve třetí třetině to bylo dost těžké.

Dnešní výkon by asi nestačil na Rusy v neděli. Budete muset asi něco změnit, ne?

Zápasy proti papírově slabším jsou těžké. Měli jsme dobrý nástup, ale nechali jsme se uspokojit třemi góly. Začali jsme vymýšlet a netlačili se do brány. Ve třetí třetině jsme museli všichni fárat a Voky toho musel dost pochytat.

A utkání s Ruskem?

To bude zase jiný zápas. Víme, co je to za tým, budeme na to připraveni. Musíme zlepšit práci po celých šedesát minut. První místo je jasný cíl. Je fajn, že jsme dvakrát vyhráli, ale musíme zapomenout. Teď je před námi jeden zápas a jedno nejdůležitější vítězství.

Zápas začíná už ve dvanáct hodin…

To je pro každého stejné. Na to nemá cenu koukat. Sice se rutina mění, jednou hrajete v devět, jednou v půl páté, potom ve dvanáct. Samozřejmě nás to trochu ovlivní, ale není to žádný důvod, aby se něco změnilo v naší hře.

Znamená něco pro vás, že proti Rusku stačí jen bod?

To jsem ani nevěděl. My jdeme vyhrát.