Souboj o Černého Petra ve skupině C dokázali po velkém boji uhrát pro sebe Bělorusové. Celý zápas tahali za delší kus provazu a zásluhou trefy Saleje z 55. minuty vyhráli.

Zápas se od začátku přeléval od branky k brance. Důkazem toho byly šance ve 4. minutě: na jedné straně se po chybě obrany dostal sám proti brankáři Kolcov, ale neuspěl, vzápětí na druhé straně také po zaváhání obránců nedal Hecht. V 6. minutě byl vyloučen Zacharov a Němci vstřelili první gól na olympiádě. Na konci nacvičené kombinace byl Seidenberg, před který zůstala odkrytá prázdná branka, 1:0. V 11. minutě bylo vyrovnáno. V akci dva na jednoho na sebe vzal zodpovědnost Ugarov a bekhendem po kličce brankáři Kovalovi trefil do levého horního růžku, 1:1.

Od 26. minuty hráli Němci přesilovku, ale nevyužili ji a přišel trest. Minutu po návratu Ugarova na led projel celou obranou Kalužnyj, položil si i brankáře Greisse a do prázdné branky zasunul, 1:2. Ve 32. minutě měli Bělorusové možnost hrát padesáti vteřinovou přesilovku pět na tři, ale sehráli ji velmi pasivně.

Když na začátku 52. minuty zvýšil náskok Sergej Kosticyn na 1:3, vypadalo to na rozhodnutý zápas. Opak byl ale pravdou. Němci se neuvěřitelně zvedli a za minutu vyrovnali. Během jednadvaceti vteřin! V čase 52:49 se trefil Tripp a v čase 53:10 vyrovnal Goc. Bělorusové se ale nezlomili. V přesilovce v 55. minutě vrátil vedení na jejich stranu tvrdou ranou Salej. Poslední branku utkání dal necelé dvě minuty před koncem Kaljužnyj.

Bělorusové skončili v tabulce skupiny C na třetím místě a v kvalifikaci play off je čeká tým Švýcarska.

Německo - Bělorusko 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 6. Seidenberg (Sturm, M. Goc), 52. Tripp (Rankel), 53. M. Goc (Hecht) - 11. Ugarov, 29. Kaljužnyj (S. Kosticyn, Stasenko), 52. S. Kosticyn (Kolcov), 55. Salej (Kaljužnyj, S. Kosticyn), 59. Kaljužnyj (Kolcov, S. Kosticyn). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), McCreary (Kan.) - Blümel (ČR), Heyer (USA). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 16.979.

Německo: Greiss - Ehrhoff, Seidenberg, Ficenec, Sulzer, Holzer, Butenschön, Schmidt, Bakos - Hecht, M. Goc, Sturm - Wolf, Mulock, Greilinger - Felski, Tripp, Rankel - Klinge, Hospelt, M. Müller. Trenér: Uwe Krupp.
Bělorusko: Koval - Salej, Kosťjučenok, Makrickij, Karev, Stasenko, Rjadinskij, Denisov, Kolosov - Kolcov, Kaljužnyj, S. Kosticyn - Kulakov, Meleško, Stas - Ugarov, K. Zacharov, Zadělenov - Michalev, Antoněnko, Děmagin. Trenér: Michail Zacharov.

1. Finsko 2 2 0 0 0 10:1 6
2. Švédsko 2 2 0 0 0 6:2 6
3. Bělorusko 3 1 0 0 2 8:12 3
4. Německo 3 0 0 0 3 3:12 0