Od zvláštního zpravodajeDeníku

Kdos koho?

Ruský car Alexander Ovečkin, či kanadská star Sidney Crosby? Nebo jinak. Rusko vs. Kanada. Vyhecované klání. Takřka souboj dvou světů, dvou stylů.

A v jejich čele stojí již zmínění Ovečkin a Crosby. Koho psát prvního, kdo si zaslouží být před druhým?

To ukáže až hokejový turnaj. Dva týmy: jeden druhému bude nejspíše největší překážkou za triumfem. „Intenzivní rivalita mezi oběma zeměmi s velkou hokejovou tradicí,“ nechal se slyšet Crosby.

Jisté je, že oba hráči jsou magnety pro okolí a budí respekt.

Impozantní střelec z Washingtonu vs. nápaditý tvůrce hry z Pittsburghu. „Dva hráči stojí proti sobě a novináři říkají, kdo je lepší, kdo si zaslouží vyhrát. Je to jako ve fotbale Real s Barcelonou,“ pověděl rodák z Moskvy, který v pěti sezonách NHL odehrál celkem 398 utkání a připsal si 539 bodů.

Jeho sok o jeden duel více a bodů má o tři méně. O čem to svědčí? Těžko najdete lepšího. Každý má něco.

„Je to dobrý hráč, ale moc mluví, vyslal také Ovečkin na Crosbyho adresu.

Teď je tu turnaj, který má pro Kanadu být svátkem, nebo také smutkem. To samé pro Rusko.

„Kanadští fanoušci jsou šílení, bude to neuvěřitelný hokej a dobrá atmosféra,“ vidí nastávající bitvy v ledovém oválu Vladimír Růžička, trenér české reprezentace.

A když si připomene Crosbyho větu ke spoluhráči z klubu Jevgeniji Malkinovi, jen se utvrdíme, že když jdou titáni proti sobě, tak jde vše stranou.

„Zápas bude intenzivní, nebude čas na žádné přátelství. Víme, že tady jde rivalita až za hranice.“

Dojde k jejich souboji?

Ale přece se najde jedna věc, kterou mají Ovečkin a Crosby stejnou. Oba si v této sezoně vydělají 170 milionů korun. No není to krásné…