Jágr jako pětka, Eliáš si vysloužil jedničku, stejně i Vokoun a Kaberle a Červenka si drží osmičku. Možná nepochopitelné, ale i toto vypovídá zveřejněný nominační list na olympiádu reprezentačního hokejového trenéra Vladimíra Růžičky.

„Já si myslím, že není důležité, kdo byl vybrán jako poslední, ale nejvíce se řešili obránci, ale není podstatné říkat, kdo byl jasný, já potřebuji všechny beky,“ řekl také hlavní kouč ve středu.

Pravděpodobně nevědomky se ale dostal na světlo údaj, který měl být nejspíše interní.

Vše prozradilo pózování pro fotografy. A Deník si toho všiml. Papír o velikosti A4 a zápisky propiskou byly na světě.

Nominaci přečetl Růžička v abecedním pořadí. Tedy mimo brankářů. Ty vyjmenoval podle pozice v mužstvu. První Vokoun, druhý Pavelec, třetí Štěpánek.

Pak přišla změna.

Zbylá dvacítka měla už jiný scénář. Jména ostatních šla podle abecedy.

Ale čísla u jednotlivých hráčů ukazovala na něco jiného. Proč a jaké je vysvětlení těchto numer?

Při zamyšlení se nad sílou jednotlivých protagonistů je zřejmé, že přiřazená čísla mají smysl. Od jasných hvězd až po ty, kteří byli na rozmezí.

„Není důležitý, kdy bylo jasno, ale v posledních dnech bylo docela horko,“ přiznal o skládání sestavy Růžička.

Ale pozor! Čísla nejsou směrodatná pro sestavení útoků. Podle nich třeba první lajna Jágr, Čajánek, Michálek má numerické ohodnocení 5 – 7 – 4. Cifry vypovídají spíše o nečem jiném. Ale neméně podstatném. O kom bylo jasno hned a o kom se debatovalo.

Brankáři: Samotný kouč přiznal, že o posledním se rozhodovalo mezi Štěpánkem a Schwarzem. Tak se i stalo – vítkovický gólman má trojku.

Obránci: Jedničku obdržel Kaberle, podle očekávání. Osmičku Blaťák, pro některé překvapení nominace.

Útočníci: Zde hraje prim Eliáš, kterého Růžička zvolí ve Vancouveru kapitánem. Za ním se drží Havlát, Jágr si vysloužil pětku.