Křesťané věří, že po návštěvě poutního místa Lurdy pod Pyrenejemi pomalu vstanou z mrtvých. Totéž činí s lyžaři vidina olympiády.

Slalomová královna Marlies Schildová je připravena vrátit se na tratě světového poháru. Po 20 měsících, kdy kralovala ve finálovém programu předloňské sezony v Bormiu, se ukáže ve finském Lévi v prvním slalomu sezony.

„Jezdili jsme velmi těžké trati, ale ona byla naše nejrychlejší,“ chválí ji trenér rakouských lyžařek Herbert Mandl. Což ho těší tím víc, protože jeho další hvězda Kathrin Zettelová trpí bolestmi v krku a horečkou a zůstala doma v posteli.

Teď 28letá Schildová utrpěla při tréninku loni v říjnu na ledovci Rettenbach nad Söldenem dvojnásobnou zlomeninu levé nohy. Až koncem července, tedy před čtyřmi měsíci, poprvé stoupla na lyže. Pak ji ještě zbrzdil zánět kůže na nohou.
„Nemusíme aspoň tolik řešit přehnaná očekávání,“ říká kouč Mandl. „Dosud jezdila sama na upravených sjezdovkách. Ale je připravena s týmem postavit se na start i v náročných podmínkách.“

Před pár dny se ukázala jako host pořadu Sport na neděli ve studiu rakouské televize. „Mám tendenci myslet si už zase hned tady a teď. Ale jsem spokojena s tím, jak jsem na tom a můžu být ještě lepší.“

Musím zůstat pozitivní, ví Rakušanka

Proto si nepřipouští nedávnou rovnici: Druhé místo = porážka. „Když budu napoprvé čtvrtá, je to velký úspěch. Jsem stále ambiciozní, vím, kam se chci dostat. A proto musím zůstat pozitivní i třeba na desátém místě. Lyžovat jsem nezapomněla,“ říká držitelka šesti velkých medailí, ale žádného titulu… kromě dvou malých křišťálových globů za triumf v pořadí světového poháru ve slalomu.

Přítelkyně rakouského lídra Bennyho Raicha se po deseti minutách chůze o berlích vracívala domů unavená. A v televizi pak běžely přenosy ze závodů, kde chyběla. „Dívala jsem se na všechno velmi pečlivě. Jenže jsem se cítila jako vyloučená, že tam nemůžu zasáhnout, soupeřit s nimi. Těšila jsem se, až se můj stav zlepší, ale věřte, nebylo to jednoduché,“ řekla rakouské agentuře APA.

Nastanou soupeřce Šárky Záhrobské lepší časy?