Sám si ho navrhl, sám ho už nosí a sám ho předvedl na módní přehlídce. Ještě aby si v něm došel pro olympijskou medaili a cesta bude završena úspěšným cílem. Krasobruslař Tomáš Verner byl včera hrdinou prezentace kolekce olympijského oblečení firmy Alpine Pro.

Jak se vám líbila přehlídka?

Byl jsem na molu a to je pro mě čest. Nápad ukázat kolekci v mladém stylu s projekcemi a hudbou se mi moc líbil.

A samotné oblečení?

Byl jsem v komisi při jeho vzniku, nebudu tedy hodnotit sám sebe. Ale už z prvních skic jsem byl nadšený. Sleduju olympijské oblečení už delší dobu v televizi. V Turíně 2006 jsem z něho zrovna nadšený nebyl, ale teď by mělo upevnit týmového ducha. Nejsme malá výprava, ale ani největší a každý prvek k podpoře ducha je důležitý. Je to cesta, jak se ukázat, jak se vymykat. Mám radost, že jsem se mohl podílet na dotváření zajímavých a krásných věcí. Viděl jsem tady poprvé úplně hotové, moc se mi líbí.

Na přehlídkovém pódiu jste vypadal hodně jistě…

Není mi úplně blízké, ale snad jsem to zvládl. Nebyl jsem stěžejní postavou přehlídky, jsem rád, že mě sem pustili.

Ale bavilo vás to, že?

To jo, dost času jsem strávil v zákulisí. Nadchlo mě okusit už trochu olympijskou atmosféru, až jsem si pomyslel, jak je skvělé dělat týmový sport. Věřím, že podobně zapůsobí kolekce na celou výpravu.

Ovšem i na molu jste si vykračoval suverénně?

Na reflektory jsem zvyklý, jenže v halách svítí shora, tady mi šly světla do očí, takže jsem neviděl nic okolo. Až jsem se bál, že spadnu na lidi z olympijského výboru nebo na sponzory a ztratím tak nominaci…

Využil byste prvky hudebního stylu break dance i na ledě?

Už jeden Francouz něco předvedl, zvládl to. Švéd Bengtsson měl taky pár prvků, ale jen v exhibici. Rozhodčí jsou u nás konzervativní a my sami nemůžeme utvářet nové styly, dovolit si jít vlastní cestou.

Jak vám sedí prádlo z kukuřičných vláken. Voní?

Nevonělo jinak neobvykle ani nové, po použití získalo odér jako každé jiné. Ale byl jsem s ním velmi spokojený, splnilo předpoklady, chladí i hřeje v pravou chvíli. Jediná chyba? Měl jsem jen dva kusy a musel je často prát.