Mládě se narodilo na 1. máje odpoledne. Rozšířilo tak hodonínské stádo sitatung, které kromě něj tvoří další čtyři dospělé samice a jeden samec. „V nadcházejících dnech malou antilopu čeká čipování nezbytné pro identifikaci zvířete a podání preventivní dávky vitaminů,“ sdělila zooložka.

Jak uvedla mluvčí hodonínské zoo Marie Blahová, sitatungy jsou známé také jako antilopy bahenní či lesoňové bahenní. „Obývají v přírodě bažinatá území střední a západní Afriky. V hodonínské zoo je návštěvníci mohou vidět ve společném výběhu s antilopou jelení,“ pozvala mluvčí.

Chameleoni jemenští, kteří se koncem dubna vylíhli v hodonínské zoologické zahradě.
Chameleoni jemenští se právě líhnou v Hodoníně, je jich téměř 40. Podívejte se

Letošní jaro obohatilo hodonínskou zoologickou zahradu i o dalších mláďata. Například samičku adaxe núbijského, která se narodila 15. dubna. „U klokanů rudokrkých a klokanů obrovských jsou ve vacích samic k vidění mláďata. Několik přírůstků jsme zaznamenali také u ovcí a koz,“ popsala další přírůstky Vavrysová.

Od 22. dubna se v zázemí veterinární místnosti zoo postupně líhnou malí chameleoni jemenští. „Jedná se o snůšku od jedné samice a do dnešního dne se jich vylíhlo kolem čtyřiceti jedinců,“ upozornila chovatelka terarijních a akvarijních živočichů v hodonínské zoo Michaela Nejezchlebová. Celkový počet snesených vajíček byl okolo šedesáti. Velkým lákadlem pro návštěvníky podle mluvčí stále zůstávají loňská čtyřčata lva jihoafrického a mládě vlka hřivnatého. „V průběhu sezony očekáváme přírůstky ještě u zeber Chapmanových či u některých druhů ptáků,“ dodala zooložka.