Samička luskouna se v Zoo Praha narodila v brzkých ranních hodinách 2. února a stala se tak prvním mládětem svého druhu v Evropě. 

Chovatelé se rozhodli k dokrmování poté, co stav mláděte konzultovali se Zoo Tapei v Tchaj-wanu a došli ke zjištění, že matka mláděte jménem Run Hou Tang nemá dostatek mateřského mléka. 

Radostnou zprávou však je, že malá samička jménem Šiška náhradní stravu přijímá a roste na váze.  „Dvanáct dní stará luskounice nám dělá radost hlavně tím, jak je houževnatá. Úžasná je i mateřská péče Run Hou Tang. Malou si přikládá na břicho a pokud se od ní jen trochu vzdálí, hned se vzbudí a žene ji zpátky do teplého hnízda,“ sdělil chovatel luskounů v pražské zoo David Vala. 

Mládě luskouna krátkoocasého
První mládě narozené v Evropě. V pražské zoo přišel na svět malý luskoun

„Jsme velmi opatrně optimističtí, ale daleka ještě není vyhráno. Pečlivý monitoring a konzultace s kolegy z Tchaj-wanu jsou na denním pořádku,“ dodal David Vala. 

V klidovém režimu

Expozice luskounů v pavilonu Indonéská džungle je proto momentálně v klidovém režimu a o možnosti spatřit mládě bude návštěvníky zoologická zahrada průbežně informovat.