Bazar se konal ve prospěch útulku Šance pro kočku v Sušici. „Šlo o dobročinný bazar, kde si lidé mohli nakoupit a veškerý zisk jde pak na potřeby pro kočky z útulku. Bazar tentokrát trval tři dny, návštěvnost byla dobrá, i přes to, že se konal v jiném prostoru, než byli lidé zvyklí. Vždy jsme byli v Sokolovně a nyní v PDA, což je vzdálenější od centra, ale myslím, že lidé si nás i tak našli. Moc děkujeme za možnost být zde v PDA zadarmo,“ uvedla za útulek Romana Mathausová.

Záchranné stanice jsou plné ježků. Zbytečně, stačí příkrm
Záchranné stanice jsou plné ježků. Zbytečně, stačí příkrm

Ta poukazuje i na to, aby lidé byli soudní a věnovali opravdu jen věci, které se dají ještě prodat.

Bazar měl úspěch, podařilo se vybrat 70 tisíc korun. Peníze pomohou zvládnout situaci v útulku, která je dle Mathausové katastrofální.

Období nechtěných kočiček

„Je období koťat, nechtěných kočiček. Opět je tu problém, kdy chalupáři odjedou. Celé léto si kočičku hýčkali, ale pak mají pocit, že kočička, která spala v posteli a jedla kapsičky, najednou bude šelmou, naloví si a přespí v lese. Tohle je bohužel jeden zdroj podzimních opuštěných kočiček. Další jsou koťata, což je neštěstí. Teď máme momentálně asi dvacet koťat, většina z nich potřebuje po dvou hodinách krmit,“ poukázala na nešvary Mathausová.

Třeboňská záchranná stanice je "domovem" pro zraněné volně žijící živočichy.
Sirotka odchovávají na kozím mléku. Srnče se do volné přírody už nevrátí

V útulku je tak neustále plná kapacita. A co by jim pomohlo nejvíce? „Úplně nejvíc, aby lidé byli zodpovědní a své kočky kastrovali a nerodila se nechtěná koťata,“ vzkázala Mathausová.

Pokud by chtěl někdo pomoci sušickému útulku, může zaslat peníze a v útulku kočkám pořídí to, co je nejvíce potřeba, od veterinární péče až po jídlo. Číslo účtu: 2000952043/2010.