Porod byl podle zooložky Zdenky Vavrysové rychlý a bez komplikací. „Matce i mláděti se daří dobře,“ přiblížila. Mládě má za sebou čipování nezbytné pro identifikaci jedince i podání dávky vitaminů. Ve výběhu mohou nyní lidé pozorovat kromě mláděte a matky také samce a další samici s už odrostlejším mládětem.

Tučňáci. Ilustrační foto
Gay tučňáci: Pár samců v zoo adoptoval vejce, potomka střídavě zahřívali

Přímorožce arabské chová hodonínská zoo jako jediná zahrada v republice. Patří k ohroženým druhům a z přírody na čas zcela vymizeli. „Ještě předtím bylo ale z několika přeživších jedinců ze zoo a třech jedinců odchycených ve volné přírodě vytvořeno jediné stádo v Zoo Phoenix, které se stalo základem pro úspěšné zachování druhu v zoologických zahradách," sdělila mluvčí hodonínské zoo Marie Blahová.

Typické zbarvení 

V současné době se nachází v přírodě okolo jednoho tisíce jedinců, dalších přibližně šest a půl tisíce jich přežívá v lidské péči. „Jedná se o antilopu nižší postavy s protáhlejší hlavou, delším ocasem a dlouhými rohy. Typické je pískově bílé zbarvení těla. Jak jejich název napovídá, pocházejí ze Střední Asie a Arabského poloostrova," popsala Blahová.

Přímorožci se obejdou delší dobu bez vody a potřebu tekutin pokrývají z potravy, konkrétně travin, bylin, listů pupenů či výhonků. Vodu ale vycítí na kilometry daleko.

Orel mořský na jihu Čech. Při pozorování by se člověk měl chovat naprosto nenápadně a tiše. To, platí zejména v zimě, kdy zamrzají hladiny rybníků a pro orly se snižuje dostupnost potravy.
Orel mořský se na jihu Čech zabydlel. Na jeho pozorování je ale třeba trpělivost

Hodonínská zoo započala s chovem tohoto druhu antilopy v roce 2016, kdy byly ze zoo ve švýcarském Curychu přivezeny dvě samice. K nim se přidal samec z Bratislavy, který byl později nahrazen samcem ze zoo v anglickém Marwellu. Kromě tohoto druhu přímorožce chová hodonínská zoologická zahrada také přímorožce jihoafrického a přímorožce beisa.